Kështu duket qafa e Pavard pas ndërhyrjes brutale


Liga e Kombeve në mbrëmje na rezervoi një ndeshje "magjike" mes Gjermanisë dhe Francës.

Ndeshja përfundoi barazim, me rrjeta të paprekura 0-0.

Edhe pse gjerat rrodhën normalisht në këtë ndeshje pa shumë surpriza, në minutën e tretë të ndeshjes, mbrojtësi gjerman, Antonio Rudiger bëri një ndërhyrjeashpër ndaj mbrojtësit, Pavard, duke e shkelur në qafë.

Rudiger nuk u ndëshkua as me të verdhë nga gjyqtari.

Në foton më sipër mund të shikoni pasojat e asaj ndërhyrje aq shumë të ashpër. /albeu.com/
Shtuar më 07/09/2018, ora 09:37
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori