Këta janë futbollistët më të paguar të Serisë A (FOTO LAJM)

Kampionati italian i futbollit po rritet ndjeshëm në rangun europian.

Tashmë falë ardhjes së Cristiano Ronaldos ka pasur një "bum" tifozësh në stadiume madje edhe pse çmimet e biletave janë rritur.

Tashmë ekipet italiane mund t’i përballojnë pagat e larta të yjeve dhe për këtë arsye ata nuk zgjedhin më vetëm PSG apo Manchester City.

Më poshtë do t’ju njohim me futbollistët më të paguar të Serisë A.

Mauro Icardi (Inter) - 4,5 milionë euro

Lorenzo Insigne (Napoli) - 4,6 milionë euro

Emre Can (Juventus) - 5 milionë euro

Leonardo Bonucci (Juventus) - 5,5 milionë euro

Ginaluigi Donnarumma (Milan) - 6 milionë euro

Douglas Costa (Juventus) - 6 milionë euro

Miralem Pjanic (Juventus) - 6,5 milionë euro

Paulo Dybala (Juventus) - 7 milionë euro

Gonzalo Higuain (Milan) - 9,5 milionë euro

Cristiano Ronaldo (Juventus) - 31 milionë euro


Shtuar më 05/09/2018, ora 09:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori