Klopp zgjedh portierin e Liverpool, nuk shpenzohet
Trajneri i Liverpool Jurgen Klopp ka bërë zgjedhjene tij duke kërkuar Nick Pope si portierin e Liverpool për sezonin e ardhshëm.

Klopp nuk ak dashur që të shpenzohet me çmimin për të gjetur një portier dhe ka këshilluar drejtuesit e klubit të paguajnë 20 milionë euro për të marrë Pope nga Burnley.

Pope, i cili do të jetë pjesë e Anglisë në Kupën e Botës 2018, është rreth tre herë më i lirë se dy portierët e piketuar nga Liverpool në Serie A, Alisson i Roma dhe Donnarumma i Milan.

Burnley nuk e ka do hezitoje për largimin e Pope, pasi atë e ka pasur si zëvendësues të portierit titullar Tom Heaton. /albeu.com/

Shtuar më 10/06/2018, ora 16:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori