Koreografia spektakolare e tifozëve të Borussia-s (VIDEO)
Ata janë një prej tifozerive më spektakolare, më emocionuese dhe më sportive në botë. Ata janë ultrasit e Borussia Dortmund, të cilët nuk e braktisin kurrë ekipin e tyre të zemrës: qoftë në fitore apo qoftë në humbje. Dhe një gjë e tillë nuk mund të ndodhte dje kur ata ishin një hap larg historisë.

Për ti organizuar benjaminëve të tyre një pritje madhështore, ndërsa rivalëve të tyre një pritje "frikësuese", tifozët e Borussia kishin përgatitur dje në prag të ndeshjes Borussia Dortmund-Malaga një koreografi spektakolare, e cila edhe tani pas ndeshjes por bën xhiron e botës në internet.

Dhe me sa duket ia paska vlejtur pasi gjermanët arritën të preknin gjysëmfinalet e Champions League. /albeu.com/
Shtuar më 10/04/2013, ora 10:03
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori