Lippi për kartonin e kuq të Ronaldos: Gjyqtari kishte haluçinacione
Ish-trajneri i Juventusit, Lippi, në një intervistë për “Tuttosport” ka deklaruar se nuk është fare dakort me gjyqtarin që ndeshkoi me karton të kuq Cristiano Ronaldon.

Madje Lippi deklaron se duhet me patjetër përdorimi i sitemit VAR.

“I kuqi për CR7 ishte për shkak se një person kishte një halucinacion”, ka thënë fillimisht Lippi për gazetën italiane Tuttosport.

"Ju nuk mund ta rrezikoni kompromisin në një lojë dhe, para së gjithash, një garë me një moment të tillë, gjë që mund të rezultojë në një ndalim me dy ndeshje. Tani UEFA duhet të dalë dhe të thotë, ‘Zotërinj, kemi gabuar.’ Ju nuk mund ta ktheni atë sepse Ronaldo tashmë është larguar dhe loja ka mbaruar, por një dënim do të ishte absurd”.

“Prandaj, duhet të jetë një dënim prej një ndeshjeje dhe menjëherë të zbatojnë VAR-in në Ligën e Kampionëve. Juventusi është i përgatitur për çdo gjë dhe çdo rast. Ata janë favoritët e Ligës së Kampionëve, së bashku me Real Madridin, Barcelonën, Bayern Munich, Manchester City dhe PSG”, përfundoi italiani /albeu.com/
Shtuar më 21/09/2018, ora 13:37
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori