Lojtarët e Real Madrid falenderojnë Zidane
Zidane dha dorëheqjen si trajner i klubit në më pak se një javë pasi fitoi titullin e tij të tretë në Ligën e Kampionëve por ky fakt nuk e ka ndalur nga vendimi i tij.

Lojtarët e Real Madridit kanë reaguar ndaj largimit të prapritur të trajnerit Zinedine Zidane, duke e falenderuar atë për suksesin që kanë arritur gjatë kohës së tij në klub.

Sergio Ramos: "Faleminderit për këto dy vite pune, dashurie dhe miqësise. Ju mund të largoheni, por ajo që bëre këtu do të qëndrojë. Një nga kapitujt më të suksesshëm në historinë e Real Madridit tonë të dashur u shkrua nga ti".

Isco Alcorcon: "Ka qenë një nder për të punuar me ju dhe për të mësuar nga ju. Për të punuar së bashku me ju dhe për të fituar së bashku, na keni ndihmuar të arrijmë diçka historike. Ju uroj gjithë të mirat ".

Marcos Llorente: "Me ju kemi mësuar, ne evoluam, u rritëm dhe arritëm atë që duket e pamundur. Ju largoheni si fitues. Faleminderit për çdo tifoz të Real Madridit " /albeu.com/
Shtuar më 31/05/2018, ora 14:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori