Mesfushorja shqiptare e Suedisë feston golin me shqiponjë (VIDEO)
Jemi mësuar që shumë futbollistë shqiptare ti festojnë golat e tyre me simbolin e shqiponjës.

Rasti më i bujshëm ishte kur dy shqiptarët që laajnë me Zvicrën, Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka i festun golat e tyre ndaj Serbisë duke kryqëzuar duart në formë shqiponje.

Së fundmi nje rast i tillë vjen nga Suedia, dhe tashmë është një futboliste femër me origjinë nga Kosova që luan për Suedinë.

Kosovare Asllani, mesfushorja shqiptare që laun për Suedinë, , ishte njëra prej golashënueseve në fitoren e përfaqësueses së saj kundër Ukrainës.

Ekipi i femrave të Suedisë triumfoi me rezultat 3-0 në ndeshjen e vlefshme për kualifikimit për Kampionatin Botëror. /albeu.com/


Mesfushorja shqiptare e Suedisë feston golin me shqiponjë (VIDEO)

Shtuar më 31/08/2018, ora 10:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori