Milan, emergjencë mungesash para Atleticos (FOTO LAJM)

Ricardo Kaka
Siç shkruan "La Gazzetta dello Sport", është alarm i kuq në shtëpinë e Milanit pas ndeshjes me Bolognan dhe para asaj me Atletico Madrid për shkak të dëmtimeve dhe mungesave të shumta. Shqetëson Kaka, i cili ka probleme në kavilje dhe në sulm përveç tij mungojnë El Shaarawy, Robinho, Honda, Saponara e Birsa, ndërsa Zapata është ndalur si pasojë e një problemi muskular.

Në listën e të padisponueshmëve janë edhe Cristante e Silvestre, ndërsa të skualifikuar janë Muntari dhe Montolivo.

Seedorf ka rikuperuar Emanuelson dhe Boneran, i cili do të jetë në qëndër të mbrojtjes së bashku me Rami, ndërsa në sulm pritet dyshja Balotelli-Pazzini. /albeu.com/
Shtuar më 16/02/2014, ora 16:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori