Nevill sulmon Shaqirin dhe Liverpool, Klopp i mbyll gojën
Pëlqej
Ish-mbrojtësi i Manchester United, Gary Neville shpesh herë bëhet pretagonist në media për sulmet që bën ndaj kundërshtarëve.

Kohët e fundit ai e ka "kapur keq" me skuadrën e Liveroopl sii dhe me lojtrain e kësaj skuadre Xherdan Shaqiri.

Nevill, sygjeroj skuadrën e Liverpool të heq dorë nga Liga e Kampionëve nëse ata duan të fitojnë Premier Ligën.

Megjithatë trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp e quan këtë një deklaratë qesharake dhe ka ditur si ti mbyllë gojën Gary Neville:

“ Si mund të funksionojë kjo ? Ne nuk luajmë në Ligën e Kampionëve apo çfarë ? Gary duhet të vijë këtu dhe të më shpjegojë si funskionon kjo. Unë nuk dua të jem shumë kritik, por të ulur në një zyrë dhe të flasë për futbollin është krejtësisht e ndryshme me të qenët trajner. Le të jetë i sinqertë”, përfundoi Klopp, i cili nuk i ka pritur aspak mirë këto deklarata./albeu.com/
Shtuar më 14/09/2018, ora 16:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori