Pamje madhështore, kështu do të duket Santiago Bernabeu (VIDEO)
PResidenit i Real Madridit, Florentino Perez është i bindur që ta rinovojë stadiumin e skuadrës së tij, dhe për këtë ka kërkuar 500 milion euro borxh tek ortakët.

Santiago Bernabeu cilësohet si stadiumi më ikonik i futbollit në botë dhe duket se ai do të bëhet edhe më madhështor pasi shifrat e rinovimit të tij shkojnë deri në 400 milion euro.

Real nuk pritet që të rrisë kapacitetin e stadiumit 70 vjeçar, por fokusi është që të përmirësohet dizajni dhe teknologjia duke e bërë një stadium tepër luksoz.

Se si do të duket ky stadium i rinovuar, shikoni videon më sipërme:

Shtuar më 18/09/2018, ora 10:43
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori