Paris-Barcelona, një lidhje e fortë prej 13 vjetësh (FOTO LAJM)

Richard Dutruel: 91-96 Paris Saint Germain / 00-02 Barcelona
Pëlqej
Paris Saint Germain dhe Barcelona do të përballen sërish këtë sezon përsa i përket fazës së grupeve të Champions League. Shorti i hedhur dje në Monte Carlo vendosi sërish përballë njëri-tjetrit dy klubet që i kanë dhënë shumë futbollit europian vitet e fundit.

Dy ekipet, që duan të jenë në finalen e madhe të Berlinit dhe pse jo të fitojnë edhe trofeun, kanë raporte shumë të mira, të paktën këto 13 vitet e fundit.

Disa futbollistë kanë veshur fanellat e të dy skuadrave duke filluar nga portieri Richard Dutruel dhe për të vazhduar më pas edhe me emra të tjerë më të njohur si: Ronaldinho, Motta, Giuly apo së fundmi Maxwell dhe Zlatan Ibrahimoviç.


"Sport.Albeu.com" ju sjell në foto-galerinë e mësipërme 9 futbollistët që kanë veshur edhe fanellën e Paris Saint Germain dhe atë të Barcelonës. /albeu.com/
Shtuar më 29/08/2014, ora 12:14
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori