Real e planifikoi vetë ndëshkimin me karton të verdhë të Carvajalit
Pëlqej
Dani Carvajal mbrëmë ishte lojtari i vetëm që u ndëshkua me karton të verdhë nga gjyqtari në ndeshjen Apoel vs. Real Madrid.

Anësori Madrilen u ndëshkua me karton të verdhë në minutën e 90-të të ndeshje për arsye se vonoi fillimin e një goditje këndore të skuadrës së tij, përcjellë Albeu.com.

Por, ai ishte e planifikuar që mbrojtësi Spanjoll të ndëshkohet me karton të verdhe dhe cila është e vërteta prapa kësaj?

Arsyeja se pse Carvajal mori me qëllim kartonin e verdhë është se ai pas këtij ndëshkimi tani ka 3 kartona të verdhë në këtë sezon të Champions League dhe do të mungoj në ndeshjen e ardhshme dhe të fundit në fazën e grupeve ndaj Dortmundit.

Kjo do të thotë që ai në raundin tjetër të Champions League do të jetë plotësisht i pastër nga kartonat dhe nuk do të rrezikohet nga ndonjë suspendim i mundshëm. /Albeu.com/
Shtuar më 22/11/2017, ora 16:34
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori