Rekordi, mediat botërore elozhe Francesco Tottit (FOTO LAJM)

Francesco Totti bëhet futbollisti me moshën më të madhe që ka shënuar në një ndeshje të Champions League. Kapiteni verdhekuq kaloi Ryan Giggs duke u bërë golashënuesi më i moshuar në historinë e kompeticionit më të rëndësishëm për klube në Europë.

Kjo ka bërë që pjesa më e madhe e mediave sportiveAngli dhe jo vetëm të hapeshin pikërisht me rekordin e legjendës së gjallë të Romës.

Rekordi mbahej nga uellsiani i Manchester United që prej vitit 2011 me golin kundër Benfikës, kur ishte qenë 37 vjeç e 290 ditë. /albeu.com/
Shtuar më 01/10/2014, ora 11:09
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori