Ronaldo "fenomeni" zgjedh 11-të më të mirët në histori
"Fenomeni" Ronaldo është pa dyshim një nga lojtarët më të mirë në historinë e futbollit, ku ka luajtur me shumë klube të mëdha si Barcelon , Interi, Milan dhe Real Madridi.

Braziliani arriti që në vitin 2002 të fitoj edhe Kupën e Botës duke u shpallur edhe si lojtari më i mirë i skuadrës.

Së fundmi i pyetur nga ‘Mundo Deportivo’, Fenomeni ka zgjedhur edhe 11 lojtarët më të mirë në histori sipas mendimit të tij ku ka lënë jashtë Cristiano Ronaldon.

Formacioni më i mirë në histori sipas Ronaldos:
Buffon, Cafu, Maldini, Cannavaro, Roberto Carlos, Pirlo, Zidane, Maradona, Messi, Pele, Ronaldo (vetë ai 'fenomeni'). /albeu.com/
Shtuar më 03/06/2018, ora 14:56
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori