Ndiqni LIVE protestën e opozitës
Ronaldo refuzon të luaj kundër Real Madridit
Foto ilustruese
Criastiano Ronaldo pas shumë polemikash dhe thashethemesh më në fund është zyrtarizuar te klubi i Juventus.

Por i çuditshëm është fakti që fiks pas 25 ditësh nga zyrtarizimi i tij lojtarit do ti duhet të përballet me ish-klubin e tij që prej 9 vitesh, Real Madrid.

Megjithatë nga ana tjetër mediat italiane raportojnë se Ronaldo nuk do jetë pjesë e kësaj ndeshje, pasi sipas tyre ai është me pushime dhe do ti duhet më shumë kohë që të marrë veten pas këtyre lëvizjeve të mëdha që ka bërë në karrierën e tij.

Takimin Juventus – Real Madrid, që zhvillohet në kuadër të turneu përgatitor në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, me 5 gusht në Landover të Uashingtonit. /albeu.com/


Shtuar më 12/07/2018, ora 11:29
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori