Shifra marramendëse, kaq para kushton një kostum i Barcelonës

Barcelona do të përballet me Tottenham ditën e sotme, për ndeshjen e vlefshme për Champions League.

Për këtë ndeshje, katalanasit kanë udhëtuar që ditën e djeshme për në Angliu ku janë akomoduar në një nga hotel pranë stadiumit të Spurs transmeton Albeu.com

Por ajo që ra në sy në nisjen e skuadrës së Barçës drejt Anglisë, ishte veshja e tyre.

Ashtu siç është traditë e gjithë skuadra ishte veshur uniformë, me kostume klasike me vija.

Por interesant është fakti se këto kostume kanë një çmim marramendës. Plotë 4 700 euro vetëm një kostum i një lojtari dhe përfshirë edhe trajnerin në tërësi ekipi i Barcelonës ka harxhuar plotë 112000 euro vetëm pëër kostumet e udhëtimit drejt Anglisë. /albeu.com/
Shtuar më 03/10/2018, ora 10:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori