Formacioni më i mirë i La Ligas, kush e zë vendin e Iniestas dhe Xavit?
La Liga vazhdon të jetë kampionati më i fortë në botë, ku klubet e kësaj lige po dominojnë futbollin.

Duke analizuar nëpër dekada, Daily Mail ka zgjedhur formacionin më të mirë të të gjitha kohërave që La Liga ka pasur.

Në formacion nuk kanë gjetur vend Andres Iniesta e Xavi, pasi aty janë Zinedine Zidane e Johan Cruyff.

Formacioni:

Portieri – Iker Casillas

Mbrojtës i djathtë- Dani Alves

Mbrojtës qendre – Fernando Hierro

Mbrojtës qendre – Carles Puyol

Mbrojtës i majtë – Roberto Carlos

Mesfushor i djathtë – Johan Cruyff

Mesfushor i qendrës – Zinedine Zidane

Mesfushor i majtë – Alfredo Di Stefano

Sulmues i djathtë – Lionel Messi

Sulmues qendre – Ronaldo (Fenomeni)

Sulmues i majtë – Cristiano Ronaldo /albeu.com/

Shtuar më 15/08/2018, ora 16:43
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori