Surprizat nuk kanë mbaruar, këto janë superndeshjet e Champions-it
Surprizat e Champions Leagues nuk kanë mbaruar pasi sot do të përballen skuadrat e grupeve të tjera në këtë kompeticion.

Ashtu si ditën e djeshme edhe sot janë rezervuar 8 super ndeshje.

Dy takime do të luhen në orën 18:55 ndërsa 6 takimet e tjera do të luhen në mbrëmje në orën 21:00.

Rradhën për të hapur ditën e dytë të Champions Leagues e kanë 4 skuadra, konkretisht Ajaxi do të përballet me AEK ndërsa Shakhtar Donetsk do kete përballe Hofenheimin.

Por magjia e vërtetë do fillojë në mbrëmje, ku kampionët në fuqi, Real Madrid do të përballet me Romës ndërsa Juventus i CR7 do të ketë përballë Valencian.

Dy ndeshje të tjera interesante do të jenë ajo e Menachester City me Lyon dhe Young Boys- Manchester Unidet.

Po në të njëjtën orë do të zbres në fushë edhe kampionët e Gjermnais, Bayern Munich ku do përballet me Benfican gjithashtu do të luhet edhe ndeshja Plzen CSKA Moscoë.


Kjo është lista e plotë e ndeshjeve që zhvillohen sot:

Grupi E:

18:55 Ajax – AEK

21:00 Benfica – Bayern Munich

Grupi F:

18:55 Shakhtar Donetsk – Hoffenheim

21:00 Manchester City – Lyon

Grupi G:

21:00 Real Madrid – Roma

21:00 Viktoria Plzen – CSKA Moscoë

Grupi H:

21:00 Valencia – Juventus

21:00 Young Boys – Manchester United. /albeu.com./
Shtuar më 19/09/2018, ora 10:11
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori