The Sun: Ja formacioni ideal i Champions-it (FOTO LAJM)

Willy Caballero - Malaga
Tabloidi i famshëm britanik ka dizenjuar formacionin ideal të këtioj sezoni në Champions League. Kur jemio pak orë para finales së madhe të "Wembley" mes Bayern Munchen dhe Borussia Dortmund, anglezët kanë krijuar, sipas tyre, skuadrën ideale të këtij viti në Europë.

Bie në sy mungesat e Messi, Ribery, Muller dhe Reus dhe spikasin vendosjaformacion të Caballero dhe Wellington nga Malaga, Dante në qëndër si dhe Burak Yilmaz në majën e sulmit.

I vetmi lojtar i Barcelonës i përfshirë është Xavi, ndërsa dy finalistët kanë nga 3 lojtarë, Malaga 2, Real Madrid 1, Galtasaray 1. /albeu.com/
Shtuar më 24/05/2013, ora 14:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori