Tifozët e Benfikës e vërshëllyen, Rodriguez i çmend me "manita"


Pëlqej
Bayern Munich e nisi me fitore debutimin në Champions LEague ku u përball me klubin e Benficas.

Por në këtë ndeshje nuk ka kaluar pa rënë në sy “manita” e treguar nga James Rodriguez në momentin e zëvendësimit gjatë ndeshjes Benfica-Bayern MunichChampions League.

Një gjest i kolumbianit, që ka risjellë ndërmend “thumbat” e vjetër mes tij dhe tifozerisë portugeze.

Në zemrën e ish-lojtarit të Real Madrid ka mbetur ende Porto, klubi që i dha mundësinë të luante në nivelet më të larta, rivali historik i Benfica në kampionatin portugez, dhe qe e ka rrahur me rezultat te thellë 5-0. /albue.com/
Shtuar më 20/09/2018, ora 16:54
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori