Trajneri i PSG paralajmëron Buffon: Ka konkurrencë të fortë
Buffon ka nisur aventurën e tij me PSG por mesa duket nuk është një fillim i mbarë për të pasi ka pësuar 12 gola në 3 takime miqësore.

Së fundmi ka qenë trajneri i PSG, Thomas Tuchel që ka bërë një paralajmërim për Buffon duke deklaruar se ka kaonkurrencë të fortë për vendin e titullarit.

“Për këtë rol ka konkurrencë të fortë, për këtë është herët për të vendosur. Kur të jenë të tre portierët në 100% (Areola, Trapp dhe Buffon) do të konsultohem me trajnerin e portierëve, Gianluca Spinelli dhe do të vendosim së bashku”, theksoi trajneri gjerman. /albeu.com/
Shtuar më 29/07/2018, ora 15:09
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori