UEFA bënë ndryshime, lajm i mirë për klubet shqiptare
Një lajm i mirë për skuadrat ShqiptareEuropa League nuk do të ndeshen me klube që vijnë nga Champions League.

UEFA me ndryshimet e bëra së fundmi në Europa League kanë rritur ndjeshëm mundësit që skuadrat të cilat marrin pjesë në turet eliminatore të shkojnë në grupe.

Me sistemin e ri, parashikohet që të gjitha klubet e Eurpa League, ku bëjnë pjesë edhe ato shqiptare, nuk do të ndeshen me asnjë prej skuadrave kampione që do të vijnë nga Champions League.

Praktikisht skuadra shqiptare që merr pjesë në Champions League, Skënderbeu ose Kukësi nëse eliminohet dhe përfundon në Europa League do të ndeshet vetëm me ekipe që kanë bërë të njëjtin rrugëtim si ajo, pra me skuadra që janë eliminuar nga Champions League. /albeu.com/
Shtuar më 08/06/2018, ora 11:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori