Zbulohet futbollisti misterioz i United që dhuroi 70000€ për fëmijën me kancer
Ditët e fundit në media është përhapur një lajm se një lojtarë i Manchester United, ka dhuruar rreth 70,000 euro që një fëmijë me kancer të marrë trajtimin mjekësor.

Fëmija i quajtur Dusan Todorovic, i cili është nga Serbia, është mbështetës i Partizant të Beogradit dhe kanë qënë këta të fundit që kanë shpërndarë lajmin për ta ndihmuar.

Ky lajm ka rënë edhe në veshët e mesfushori i United i cili ka dhuruar paratë dhe donte të mbetej anonim, por babai i Dusan ka zbuluar identitetin e njeriut që ka ndihmuar të birin e tij.

Klubi serb Partizani i Beogradit ka shkruar në Tëitter: “Gati 200,000 euro janë mbledhur për trajtimin e 4-vjeçarit të sëmurë që është një tifoz i Partizanit të Beogradit.” . Kjo do të thotë se Femija do të mund të marrë trajtimin e duhur mjeksor. /albeu.com/
Shtuar më 22/09/2018, ora 15:32
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori