Çdo gjë gati, na bëni të ëndërrojmë
"Jemi gati. Ka qënë një sfidë e gjatë dhe impenjative por shpresoj të jetë një festë e madhe". Ky ka qënë mesazhi që presidenti i UEFA-s, Michel Platini i ka dërguar futbollistëve pjesëmarrës në Euro 2012, pak orë nga startimi i këtij evenimenti madhështor futbolli.

"Polonia dhe Ukraina u përzgjodhën në vitin 2007 dhe që prej asaj date kanë punuar me ne plot pasion për të arritur një objektiv të madh. Jam shumë i lumtur për të dy vendet pasi janë munduar të bëjnë më të mirën. Pas shumë kohe fjalë të shumta nga e premtja e në vazhdim do të flitet dhe do të mendohet vetëm për futboll dhe për festën e madhe që do të jetë "Euro 2012". Tani çdo gjë është gati, na bëni të ëndërrojmë", është mesazhi i Michel Platini i publikuar në faqen zyrtare të UEFA-s në internet. /albeu.com/
Shtuar më 07/06/2012, ora 17:47
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori