Euro 2012, qeveria britanike vijon bojkotin
Asnjë ministër britanik nuk do të jetë prezent në stadium të dielën në Kiev për ndeshjen çerekfinale mes Anglisë dhe Italisë, në shenjë proteste për abuzimin e qeverisë ukrainase ndaj të drejtave të njeriut.

Lajmi u bë i ditur nga zëdhënësit e qerverisë britanike që gjithsesi nuk hodhën poshtë mundësinë e një prezencë zyrtare në finale nëse Anglia arrin në finalen e madhe të 1 Korrikut.

Në qendër të kritikave ndaj qeverisë ukrainase nga shumë vende perëndimore mbetet çështja e procesit dhe arrestimit të lideres së opozitës dhe ish-kryeministres ukrainase, Yulia Tymoschenko. /albeu.com/
Shtuar më 21/06/2012, ora 13:43
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori