Ndeshja me Suedinë, Blank me ndryshime
Ndeshja e dytë e cila përmbyll fazën në grupe është ajo mes skuadrës së Francës e cila pothuajse e ka siguruar tashmë kualifikimin për në çerekfinale dhe Suedisë.

Ndërsa trajneri francez Loran Blank ka deklaruar se do të bëjë zëvendësime në këtë ndeshje. "Mendoj se do të hedh një skuadër ndryshe nga ndeshja me Ukrainën, por nuk mund t'ju zbuloj më tepër", u shpreh trajneri i Francës. Skuadra e Francës ka 4 pikë ndërsa ajo suedeze nuk ka arritur të marrë asnjë pikë në ndeshjet e zhvilluara më parë. /albeu.com/

Skuadrat

Suedi Francë

Trajnerët
Erik Hamrén Laurent Blanc

Andreas Isaksson Hugo Lloris
Andreas Granqvist Mathieu Debuchy
Olof Mellberg Adil Rami
Jonas Olsson Phillippe Mexes
Martin Olsson Gael Clichy
Anders Svensson Alou Diarra
Kim Källström Yohan Cabaye
Emir Bajrami Samir Nasri
Zlatan Ibrahimovic Jérémy Menez
Rasmus Elm Karim Benzema
Ola Toivonen Franck Ribéry
Shtuar më 19/06/2012, ora 10:19
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori