Torres: shijova më shumë golin e Matës
Fernando Torres ka hyrë në histori si lojtari i parë që shënon në dy finale rradhazi të Europianeve. Por ai ka dekalruar se e ka shijuar më shumë asistin në golin e 4-t të cilin e shndërroi në gol shoku i tij i skuadrës edhe te Chelsea, Juan Matta, se sa shënimin e golit personal që i dhuroi atij edhe "Këpucën e Artë" në Euro 2012.

Juan Matta vulosi kapitullimin e Italisë. Edhe pse u aktivizua në minutën e 85-të, pas tre minutash ai shënooi golin e katërt për Spanjën dhe të parin personal në Europian.

"Juan kishte një Europian të vështirë pasi nuk kishte luajtur asnjë minutë. Kjo ka qenë shumë e vështirë pasi ai ka zhvilluar një sezon të mrekullueshëm tek Chelsea", u shpreh "El Nino". /albeu.com/
Shtuar më 03/07/2012, ora 11:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori