Belgjika në avantazh 3-0 ndaj Irlandës
Në minutën e 48’, skuadra belge ka arritur të zhbllokojë rezultatin me anë të ‘yllit’ të skuadrës Romelu Lukaku.

Ka qënë sulmuesi belg, i cili ka shënuar pas një gjuajtje potente në hyrje të zonës.

Ndërkohë pak minuta më pas kanë ardhur edhe dy gola të tjerë.

Axel Witsel ka shënuar për 2-0 në minutën e 61-të, nëdrsa Romelu Lukaku shënoi golin e dytë personal dhe të tretin për Belgjikën në këtë ndeshje në minutën e 70-të. /albeu.com/

Shtuar më 18/06/2016, ora 16:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori