Dalin ekzaminimet e para të dëmtimit të Ronaldos, ja sa do të mungojë
Fillimisht u mendua për një dëmtim të rëndë, por mesa duket për gjurin e Cristiano Ronaldos nuk ka asgjë serioze. Sulmuesi portugez që festoi gjatë trofeun e parë për Kombëtaren e tij, duhet të bëjë rreth një muaj pushim dhe më pas mund të rikthehet në fushën e lojës.

Në Madrid, drejtuesit e Realit, pasi eliminuan frikën më të madhe, gjithsesi duhet t’i bëjnë mirë llogaritë pasi Cristiano Ronaldo nuk do të jetë gati për ndeshjen e Superkupës së Europës kundër Sevillas në datën 9 Gusht.

Portugezi tashmë duhet të ndjekë një program të specializuar për rikuperimin e plotë pas 30 ditëve edhe pse fillimisht do të mendojë për pushimet e merituara pas një sezoni të gjatë të kurorëzuar me fitimin e Championsit dhe Europianit.
Shtuar më 11/07/2016, ora 12:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori