E mrekullueshme/ “Je t’aime jeta ime!”, në ndeshjen Francë-Shqipëri (FOTO LAJM)

Tifozët shqiptarë në Europianin Francë 2016, kanë shkëlqyer në stadium, aq sa ka merituar të flitet me superlativa për ta edhe në mediat më të mëdha ndërkombëtare.

Fansat shqiptarë e kanë mbështetur jashtë mase Kombëtaren kuqezi. Të shumtë në numër në të dy ndeshjet kundër Zvicrës dhe Francës, por edhe me një sjellë shembullore si nëpër rrugën e qyteteve ashtu edhe në stadiume.

Në ditët kur dhuna e huliganëve kishte pushtuar edicionet kryesore të lajmeve nga Euro 2016, pikërisht para ndeshjes me Francën, e gjithë bota pa marrëdhënien miqësore që shkëmbyen shqiptarët dhe francezë në rrugët e Marsejës, ku të dy tifozeritë po festonin duke kërcyer e duke kënduar së bashku, shkruan syri.net.

Por, në fakt siç duket qershia mbi tortë e kësaj supersfide tejet emocionuese është kjo fotografi. Një i ri francez, i veshur me bluzën e përfaqësues së Francës, është fotografuar duke u puthur në buzë me një vajzë shqiptare, të veshur me ngjyrat kuqezi të Kombëtares sonë.

E ku ka më bukur?!/Albeu.com/
Shtuar më 17/06/2016, ora 21:14
Alban
e Premte 17 Qershor 2016, Ora 21:52
Para 20 vite pse një person e ka shikue femrën shqiptare është harxhuar një plumb. E tani !?!?
shqipja
e Shtunë 18 Qershor 2016, Ora 03:11
Po tash e kan nenvlersu veten shqipet se po mendojn qe me pislleqe jan ma te moderuar me marrzira me humbje morali qudi ???
Naser
e Shtunë 18 Qershor 2016, Ora 05:40
Tani gezohen kjo.eshte integerimi europian të àsimulon demoralising të bën as.burr as grua të shfritzojn si të don
Torbesh
e Shtunë 18 Qershor 2016, Ora 09:15
Shume bukur ore na puthin vajzat tona ,na sh....... vajzat tona na ,ç.....vajzat tona dikur edhe neve puthin e na ç....! se sdo te kemi ne cfar te puthim e te ç....!!!! Shume bukur ska ma bukur
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori