Francë-Shqipëri, ja çfarë shkruajnë mediat e huaja
Sfida mes Francës dhe Shqipërisë është komentuar thuajse në të gjitha mediat ndërkombëtare.

Francezët thanë se ishte kualifikim “me dhimbje” në minutat e fundit, ndërsa media angleze dhe italiane kanë pasqyruar në titujt e tyre dy golat e Grizmanit dhe Pajes.

Prestigjiozja “Franc Futboll” lajmëron kualifikimin e Francës me titullin “Blutë kualifikohen, por me dhimbje”.

Ndërsa “Le Equipue” ka vendosur titullin “Më e mira për në fund”.
“Gezzeto.it” e hap me titullinGrizman dhe Pajet shënojnë në fund, Francë­Shqipëri 2­0”.

“The Guardian” : “Golat e vonuar të Grizman dhe Pajet çojnë Francën në 16­tshe”

“The Sun”: “Francë 2­0 Shqipëri, Grizman dhe Pajet janë heronjtë e organizatorëve të “Euro 2016”

“Corriere dello Sport”: “Franca në ekstrem, mund Shqipërinë 2­:0 dhe fluturon në raundin tjetër”.

“La Republica”: “Shqipëria dorëzohet në fund, Franca kalon në raundin tjetër”./Albeu.com/
Shtuar më 15/06/2016, ora 23:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori