Ja sa do kushtojë bileta për finalen e “Euro 2016”
Kombëtarja Shqiptare në datë 19 qershor në Lion do të ketë përballjen e saj të fundit në Grupin A me Rumaninë. Çdo fitore shpërblehet me 1 milion euro nga UEFA, e çdo barazim me rreth 500 mijë euro.

Tifozët kuqezi pritet të jenë 9,000, pasi ka bileta do këtë në këtë ndeshje, sipas përcaktimeve paraprake të organizatorëve. Stadiumi i Lionit ka një kapacitet prej 59 mijë vendesh. Bileta në kategorinë e parë kushton rreth 160 dollarë, në të dytën rreth 200 dollarë, në të tretën rreth 100 dollarë dhe në kategorinë e katërt rreth 80 dollarë.

Për ndeshjen me Rumaninë agjencitë turistike kanë organizuar udhëtime që llogarisin një kosto rreth 400 euro, me destinacion ( Bari – Durrës) dhe me autobus deri në Lion.

Sipas “Monitor” bileta më e lirë në evropian pati një kosto prej 25 euro dhe është e vlefshme për 43 ndeshje nga 51 që janë në total.

Ndërkohë, bileta më e shtrenjtë do të jetë ajo e finales me 895 euro. Në total janë parashikuar të shiten rreth 2.5 milionë copë. Për çdo qytet që do të presë ndeshjet janë në dispozicion 2,000 bileta./Albeu.com/
Shtuar më 17/06/2016, ora 18:43
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori