Këto janë 5 islandezët që po çmendin Europianin (FOTO LAJM)

1 – Ragnar Sigurdsson Aktualisht luan me ekipin e Krasnodar, me të cilin në Rusi arriti vendin e katërt në kampionat. Lojtari ka pranuar se përmes menaxherit të tij ka marrë oferta nga disa ekipe nga Anglia e në veçanti nga Tottenham dhe Leicester. Tashmë 30 vjeç, ai është një nga shtyllat e kombëtares së Islandës. Ishte autori i golit të barazimit ndaj Anglisë.
Pavarësisht se si do të jetë rezultati i ndeshjes çerekfinale ndaj Francës në Euro 2016, kombëtarja islandeze ka shkruar tashmë historinë. Por ky turne ka qenë edhe një vitrinë e shkëlqyer për 23 të grumbulluarit e trajnerit Lagerback.

Shumë prej tyre, sezonin e ardhshëm do të luajnë në skuadra të mëdha të Europës, e sigurishtofertat nuk kanë munguar.

Por në media po qarkullon një listë me 5 yjet e kombëtares së Islandës që kanë nisur që tani të çmendin merkaton e verës./Albeu.com/

Shtuar më 03/07/2016, ora 18:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori