Notat e ndeshjes Itali-Belgjikë, ja më të mirët
Italia dhe Belgjika dhuruar spektakël sonte në mbrëmje por në fund ishin të kaltrit ata që triumfuan. Njëiu i ndeshjes u shpall Emanuele Gaccherini, ndërkohë që notë të lartë ka marrë edhe Bonucci.

Belgjika: Courtois 7,5; Ciman 6 (Ferreira Carrasco 5,5), Alderweireld 5,5, Vermaelen 5,5, Vertonghen 5,5; Nainggolan 6 (Mertens 6), Vitsel 5,5; De Bruyne 5, Fellaini 6,5, Hazard 6,5; R. Lukaku 5 (Origi 6)
Trajner: Vilmots

Italia (3-5-2): Buffon 6,5; Barzagli 6,5, Bonucci 7,5, Chiellini 7; Candreva 6,5, Parolo 6, De Rossi 6,5 (Thiago Motta 6), Giaccherini 8, Darmian 6 (De Sciglio 6); Eder 6,5 (Immobile 6,5), Pellè 7
Trajner: Conte 7,5
Shtuar më 13/06/2016, ora 23:28
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori