"Pit Bulli" Abrashi: Ja si do ta mundim Francën
Shqipëria do të luajë kundër Francës të mërkurën në Marsejë në një sfidë ku vendasit janë shumë favorit. Amir Abrashi mendon se dy sfidat miqësore të zhvilluara në eliminatore duhet të shërbejnë si shembull.

“E kemi analizuar shumë mirë Francën. Në ndeshjet e fundit miqësore kundër tyre jemi paraqitur mirë. Duhet të përmirësojmë gabimet që kemi bërë me Zvicrën prej sfidës me francezët dhe besoj se Kombëtarja do të luajë mirë”.

Motori i mesfushës së Kombëtares beson se kuqezinjtë mund të përfitojnë nga presioni që kanë francezët dhe mund të marrë rezultat pozitiv.

“Kemi treguar që nuk u trembemi skuadrave të mëdha. Normale që Franca është më e impnjuar sepse luan në shtëpi, por do të kenë edhe presion nga tifozët. Nuk duhet të pësojmë gola të shpejtë për ti dhënë skuadrës besim dhe të përmirësojmë gabimet. Mendoj se mund të dalim nga kjo sfidë me rezultat pozitiv”, u shpreh Abrashi në konferencë për shtyp./albeu.com/

Shtuar më 13/06/2016, ora 18:39
Amir Hashashi
e Hënë 13 Qershor 2016, Ora 19:02
Me duket se lojtaret e kombetares sone kane perdorur shume prodhimet e Lazaratit dhe kane eufori te mache si me zvizren,humbje te realitetit por Rezultati i zgjon shume shpejt pastaj
nuredini franc
e Hënë 13 Qershor 2016, Ora 20:54
abrashi mos fol para kohe se jetojm ne france kemi qef te fitojm duhet e luhet loja niher tana e eshofmi
Kuq e zi
e Hënë 13 Qershor 2016, Ora 23:20
O ju Francez juve Franca u quan Al Qaida a ju ce jetoni ne Franc buheni mezor Francez o te mjer te jeni krenar si jeni Shqiptar o bilbila se Franca neser va fut gishtin ku dot shkoni ju
Abrashi Super Bruder weiter so
Kuq e zi
e Martë 14 Qershor 2016, Ora 01:31
Ã
Ilir
e Martë 14 Qershor 2016, Ora 08:31
O kuq e zi mir va bene sa ne gjum jan kta vanna bees
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori