Portugali-Austri, ja formacionet zyrtare
Sapo janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes PortugaliaAustria, që do të luhet pas më pak se një ore.

Portugalia dhe Austria gjenden në Grupin F në Euro 2016. Ekipi i Cristiano Roanldon nuk arriti që të marrë më shumë se një pikë në ndeshjen e parë, ndersa Austria e David Alabas u mposht nga Hungaria, duke mbetur me zero pikë.

Të dyja skuadrat janë në kërkim të tri pikëve, pikë këto që do t’ia mundësonin ta kalonin me lehtësisht grupin.

Portugalia: Patricio; Vierinha, Pepe, R.Carvalho, Guerreiro; Moutinho, Gomes, Carvalho; Nani, Quaresma, Ronaldo

Austria: lmer; Klein, Hinteregger, Pr0dl, Fuchs; Baumgartlinger, Ilsanker, Alaba; Harnik, Arnautovic, Sabitzer./Albeu.com/

Shtuar më 18/06/2016, ora 20:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori