Shqiptarët ndezin atmosferën në Marsejë
Në mbështetje të ekipit kombëtar të futbollit që sot në mbremje do të zhvillojnë ndeshjen e dytë në grup përballë ekipit të Francës, mijëra tifozë kuqezinj kanë mbushur rrugët dhe sheshet e qytetit të Marsejës.

Edhe pse Franca luan në shtëpi, tifozët shqiptarë kanë ndezur atmosferën disa orë përpara në Marsejë, ndërsa të tjerë pritet tu bashkohen kuqezinjve në orët në vijim.

Sot pritet që të shpaloset edhe flamuri gjigant kuqezi para ndeshjes Shqipëri-Francë. /albeu.com/

Shtuar më 15/06/2016, ora 11:07
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori