Turqia vendos një rekord që në sfidën e parë
Turqia i nis gjithmonë “përgjumësh” kompeticionet e mëdha Europian ose Botërore.

Kombëtarja turke humbi 1-0 ndaj kroatëve në stadiumin “Parc de Princes”. Kjo është humbja e tetë e Turqisë në ndeshjet e para në Kampionatet Evropiane dhe botërore.

Kujtojmë se kjo përfaqësuese deri më tani ka marrë pjesë në gjashtë Kampionate Evropiane dhe në dy Botërore.

Suksesin më të madh Turqia e ka arritur në vitin 2002, kur zuri vendin e tretë në Botërorin e organizuar nga Koreja e Jugut dhe Japonia./albeu.com/
Shtuar më 12/06/2016, ora 17:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori