Vendoset një rekord në sfidën Kroaci-Çeki
Kroacia dhe Republika Çeke kanë barazuar me rezultatin 2:2 në ndeshjen e vlefshme për Grupin D.

Kjo sfidë në fakt është dueli që ka dhuruar më shumë gola deri më tani në këtë Europian.

Kujtojmë se asnjë ndeshje nuk kishte arritur që të përfundonte më shumë se 3 gola. Ndeshja e sotme u barazua nga Çekia vetëm në kohën shtesë falë një penalltie, të kthyer në gol. /albeu.com/


Shtuar më 17/06/2016, ora 20:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori