Benfica-Chelsea, formacionet e mundshme
Europa League luan sot aktin e saj të fundit. Në "Amsterdam Arena" do të luhet sot në mbrëmje finalja që do të japë edhe trofeun e parë ndërkombëtar për këtë sezon. Protagonistë do të jenë "Shqiponjat" e Benfikës dhe "Blutë" e Chelsea. /albeu.com/

FORMACIONET E MUNDSHME:

Benfica (4-2-3-1): Artur; Luisao, Pereira, Garay, Almeida; Matic, Perez; Salvio, Gaitan, Aimar; Cardozo. Trajner: Jorge Jesus.

Chelsea (4-2-3-1): Cech; Cole, Cahill, Ivanovic, Azpilicueta; Ramires, D.Luiz; Hazard, Mata, Oscar; Torres. Trajner: Benitez.

Arbitër: Bjorn Kuipers (Hollanda).
Shtuar më 15/05/2013, ora 10:37
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori