Pretenca për Shullazin, RENEA dhe FNSH blindojnë Gjykatën e Krimeve të Rënda
"Elbasan Arena" sëbashku me Young Boy-sat, mirëpret dhe risinë e teknologjisë (FOTO LAJM)

Pëlqej
Kualifikimi i Skënderbeut në fazën në grupe të Ligës së Europës ka ndihmuar futbollin shqiptar edhe në zhvillimin e teknologjisë në futboll.

Sot, në ndeshjen Skënderbeu-Jang Bojs në “Elbasan Arena”, UEFA do të përdorë teknologjinë e vijës së portës. Prej një jave në stadium janë instaluar pajisjet përkatëse.

Ky është një kusht i domosdoshëm i miratuar sezonin e kaluar që çdo impiant duhet ta ketë të instaluar. /Panorama/
Shtuar më 28/09/2017, ora 16:49
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori