Europa League, formacionet e 4 sfidave
Europa League
Sot është rradha e Europa League të ngrejë siparin e çerekfinaleve të para. Pas Champions League, mbrëmja e sotme do ti dedikohet tërësisht 8 skaudrave që kërkojnë me çdo kusht të jenë në finalen e Amsterdam dhe pse jo ta fitojnë atë.

Chelsea niset si favorit kryesor, por nuk duhen harruar as Benfica, Tottenham, Ëazio apo Fenerbahçe. /albeu.com/

Formacionet e mundshme për të katër sfidat:

1 - Benfica-Newcastle:

Benfica: Moraes; Luisao, Garay, Pereira, Melgarejo; Perez, Gaitan, Matic, Aimar; Lima, Rodrigo

Newcastle: Elliot; Santon, Yanga-Mbiwa, Taylor, Simpson; Cabaye, Perch, Anita, Obertan; Sissoko; Ameobi

2 - Chelsea-Rubin Kazan:

Chelsea: Petr Cech; Cesar Azpilicueta, John Terry, Branislav Ivanoviç, Ryan Bertrand; John Obi Mikel, Frank Lampard; Oscar, Juan Mata, Victor Moses; Fernando Torres.

Rubin Kazan: Sergei Ryzhikov; Cesar Navas, Oleg Kuzmin, Vitaliy Kaleshin, Cristian Ansaldi; Roman Sharonov, Pablo Orbaiz; Roman Eremenko, Gokdeniz Karadeniz, Bebras Natcho; Jose Salomon Rondon.

3 - Fenerbahçe-Lazio:

Fenerbahçe: Demirel; Gonul, Irtegun, Yobo, Ziegler; Sahin, Topal, Meireles; Sow, Webo, Kuyt.

Lazio: Marchetti; Gonzalez, Cana, Biava, Radu; Ledesma; Candreva, Onazi, Hernanes, Luliç; Kozak.

4 - Tottenham-Basel:

Tottenham Hotspur: Friedel; Naughton, Caulker, Vertonghen, Asou-Ekotto; Parker, Dembele; Lennon, Bale, Sigurdsson; Adebayor.

Basel: Sommer; Voser, Schar, Dragovic, Steinhofer; Cabral, Yipi Yapo; F.Frei, A.Frei, Stocker; Streller
Shtuar më 04/04/2013, ora 15:04
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori