Europa League, ja 16 sfidat e mbrëmjes
Rikthehen emocionet e UEFA Europa League me ndeshjet e para të fazës së 1/16-ve ku përplasjet e mëdha janë në numër të konsiderueshëm.

Celtic-Inter, Liverpool-Besiktas, Tottenham-Fiorentina apo Sevilla-Borussia Munchengladbah edhe janë disa prej sfidave më interesante për shkak edhe të aktivizimit të dy futbollistëve shqiptarë Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka, që të dy titullarë me ekipet e tyre.

Tetë sfida startojnë në 19:00, ndërsa tetë të tjerat në 21:05.

Ndeshjet e kthimit luhen pas një jave më 26 shkurt. /albeu.com/

Ja sfidat e sotme:

19:00 AaB-Club Brugge
19:00 Dnipro-Olympiakos
19:00 PSV Eindhoven-Zenit St. Petersburg
19:00 Roma-Feyenoord
19:00 Torino-Athletic Bilbao
19:00 Trabzonspor-SSC Napoli
19:00 Wolfsburg-Sporting CP
19:00 Young Boys-Everton
21:05 Ajax-Legia Warszawa
21:05 Anderlecht-Dinamo Moscow
21:05 Celtic-Inter
21:05 Guingamp-Dynamo Kyiv
21:05 Liverpool-Besiktas
21:05 Sevilla-Borussia Moenchengladbach
21:05 Tottenham-Fiorentina
21:05 Villarreal-Salzburg
Shtuar më 19/02/2015, ora 17:58
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori