Europa League si Champions League, ja 32 ekipet e kualifikuara
Pëlqej
Me perfundimin e ndeshjeve te djeshme u mesuan edhe 32 ekipet qe kalojne ne fazen tjeter te Europa League. 24 prej tyre vijne nga faze e grupeve, ndersa 8 te tjere i bashkohen nga Champions League.

Ne kete faze, shorti i se ciles hidhet diten e hene, do te kete ekipe me shume emer ne Europe, si: Manchester United, Porto, Valencia, Sevilla etj, raporton Portali Albeu.

Kjo do beje qe Europa League te jete po aq e bukur dhe emocionuese sa edhe Champions League.

Ne ket faze do te kemi edhe futbolliste shqiptare: Etrit Berisha, Shkelzen Gashi apo Taulant Xhaka. /albeu.com/

Ekipet e kualifikuara:

Athletic Bilbao
Augsburg
Schalke 04
Sparta Praga
Tottenham
Anderlecht
Basel
Fiorentina
Lokomotiva e Moskes
Sporting Lisbona
lazio
Saint Ettiene
Molde
Fenerbahce
Liverpool
Sion
Krasnondar
Borussia Dortmund
Napoli
Midtjylland
Rapid Wien
Villareal
Braga
Marseille

Te ardhura nga Champions League:

Shakhtar Donetsk
Manchester United
Galatasaray
Sevilla
Bayer Leverkusen
Olympiakos
Porto
Valencia
Shtuar më 11/12/2015, ora 10:51
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori