Hidhet shorti i Europa Leagues, Atletico dhe Arsenal kërkojnë gjysmëfinalen
Në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti i çerekfinaleve të Europa League. Arsenali, Atltico Madridi, CSKA Moska, Lazio, RB Leipzig, Marseille, Salzburg, Sporting CP janë tetë skuadrat që ishin pjesë e shortit për çerekfinale.

Takimi më interesant ka pikasur ai mdiis RB Leipzig dhe Marseille, ndërkohë dy favoritët Arsenali dhe Atletico Madridi nuk mendohet të kenë ndonjë vështirësi në kalimin drejt gjysmëfinales. Ndeshjet do të zhvillohet me 5 prill ndeshja e parë, ndërsa ajo kthyese me 12 prill. Ndërsa finalja në 16 maj, e mërkurë, në Stade de Lyon të Lyonit.

Çiftet çerekfinale të Ligës së Evropës:

RB LeipzigMarseille

Arsenal – CSKA Moskoë

Atletico Madrid – Sporting Lisbona

Lazio – Salzburg. /albeu.com/
Shtuar më 16/03/2018, ora 13:17
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori