Hidhet shorti në Europa League, këto janë grupet
Një ditë më parë është hedhur shorti i Champions Leagues në Montecarlo ndërsa këtë të premte është mësuar edhe fati i skuadrave që luajnë në Europa League.

Shorti është hedhur duke nisur nga ora 13:00, ku 36 skuadrat u ndanë në 12 të tilla me nga 4 ekipe, me goglat që i zbuloi ish-futbollisti Hernan Crespo.

këto ndarje vihet re grupi F, me Milanin që do të ndeshet me Olympiacosin, Betisin dhe Dudelangen, si dhe grupi H, ku Lazio do të luajë ndaj Marseille, Frankfurtit dhe Apollon Limasolin.


Këto janë grupet në Evropa Ligë.

Ja shorti i plotë në të gjitha grupet.

Grupi A: Leverkusen, Ludogorets, Zurich, AEK.

Grupi B: Salsburg, Celtic, RB Leipzig, Rosenborg.

Grupi C: Zenit, Kobenhavn, Bordeaux, Slavia Praha.

Grupi D: Anderlecht, Fenerbahce, Dinamo Zagreb, Spartak Trnava.

Grupi E: Arsenal, Sporting, Qarabag, Vorskla.

Grupi F: Olympiacos, Milan, Real Betis, Dudelange.

Grupi G: Villarreal, Rapid Wien, Spartak Moskva, Rangers.

Grupi H: Lazio, Marseille, Frankfurt, Apollon Limasol.

Grupi I: Besiktas, Genk, Malmo, Sarpsborg.

Grupi J: Sevilla, Krasnodar, Standard Liege, Akhistar.

Grupi K: Dynamo Kiev, Astana, Rennes, Jablonec.

Grupi L: Chelsea, PAOK, Bate, Vidi.


Shtuar më 31/08/2018, ora 14:11
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori