Këta janë 6 lojtarët me më shumë asistime në Premier League


Në lojën e futbollit përveç golave, një gjë tjetër e rëndësishme janë edhe asistimet, pasi aty nis e gjithë zanafilla e golit.

Kemi parë shpëshherë që një lojtarë të bëjë gjithçka të triblojë mbrojtësit dhe në fund asisaton shokun e skuadrës duke e nxjerrë vetëm me portën.

Padyshim që në këtë raste vlera e golit ju shkon e gjitha këtyree lojtarëve.

fudnmi "optaJoe" ka publikuar një listë prej 6 lojtarëve që kanë asistuar më së shumti në Premier League:

Ryan Giggs 162
Cesc Fabregas 111
Wayne Rooney 103
Frank Lampard 102
Dennis Bergkamp 94
Steven Gerrard 92 /albeu.com/
Shtuar më 01/09/2018, ora 14:32
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori