Ky është lojtari që zëvendëson Iniestan dhe Neymar te Barcelona
Ambasadori i Barcelonës dhe ish-lojtarii këtij ekipi, Luis Garcia beson se Philippe Coutinho mund të ketë ndikim të njëjtë në klub si Neymar.

Mesfushori brazilian Coutinho u bashkua me Barcelonën nga Liverpool në janar 2018 për një çmim prej 105 milion euro pas disa negociatave të zgjatura.

Përveç kësaj, Garcia thotë se Coutinho mund të kompensojë humbjen e Andres Iniesta.

"Ishte e vështirë për të nënshkruar me Philippe dhe për të marrë atë ishte një shpërblim i vërtetë pasi ai ishte një idhull në Liverpul," u tha ai gazetarëve në Shtetet e Bashkuara.

"Njerëzit atje e donin atë, por gjithçka u qetësua kur skuadra e tyre arriti në finalen e Ligës së Kampionëve."

"Coutinho ka sjell shumë në Barcelonë. Ne kemi humbur shumë me Iniestan sepse nuk do të shohim një lojtar të veçantë si ai për shumë vite, por Philippe është i ngjashëm me Iniesta dhe ju jep qëllimet, të cilat ju nevojiten nga mesfushori."

"Coutinho është i ndryshëm nga Neymar, por ai mund të ketë ndikim të njëjtë në Barça sepse ai mund të shënojë më shumë gola, ose të paktën të njëjtën gjë" ka përfunduar Garcia. /albeu.com/
Shtuar më 02/08/2018, ora 14:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori