Lista UEFA, Inter pa Medel dhe 6 të tjerë
Pëlqej
Gary Medel mund të quhet tashmë futbollist i Interit. Edhe pse nuk ka ardhur ende faksi nga Cardiff City mesfushori kilian nisi dje stërvitjen me klubin e tij të ri.

Inter i ka paraqitur UEFA-s listën e futbollistëve që do të mund të përdorë në ndeshjen eleminatore të Europa League kundër Stajrnan. Por transferimi i Gary Medel duket se nuk do të vijë në kohë dhe për këtë arsye kiliani do të përdoret vetëm nëse zikaltrit kalojnë turin.

UEFA ka njoftuar se ndeshja play-off e Europa League mes Stajrnan dhe Inter do të luhet të mërkurën më 20 gusht, ora 21.00 (ora 23.00 në Itali) në stadiumin kombëtar "Laugardalsvollur" të Reykjavikut. /albeu.com/

LISTA UEFA - Lista e paraqitur nga Inter për eleminatoret e Europa League (jashtë Campagnaro, Kuzmanoviç, Schelotto, Belec, Mbaye e Laxalt):

1 Handanovic, 2 Jonathan, 5 Juan Jesus, 6 Andreolli (giocatore locale B), 7 Osvaldo, 8 Palacio, 9 Icardi, 10 Kovacic, 11 Alvarez, 13 Guarin, 15 Vidic, 19 Botta, 20 Obi, 22 Dodo, 23 Ranocchia, 24 Sciacca, 26 Silvestre, 30 Carrizo, 33 D'Ambrosio (giocatore locale B), 44 Krhin, 46 Berni, 54 Donkor, 55 Nagatomo, 88 Hernanes, 90 M'Vila, 95 Costa, 96 Palazzi, 97 Bonazzoli.
Shtuar më 12/08/2014, ora 09:26
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori