Liverpool-Manchester United, kryesfida e Europa League
Pëlqej
Liverpool-Manchester United eshte pa dyshim perballja me spektakolare e 1/16-ve te Europa League.

Shorti i hedhur pak me pare ne Nyon vendosi perballe njeri-tjetrit dy rivalet historike te futbollit anglez, te cilet nuk ishin perballur kurre me pare ne Europe, raporton Portali Albeu.

Hera e fundit qe dy klube angleze ishin perballur ne Europe ishte sezoni 1972-1973, kur Liverpool mposhti Tottenhamin ne gjysmefinale dhe me pas fitoi trofeun duke mooshtur 3-0 ne finale gjermanet e Borussi Monchenglabah, raporton Portali Albeu.

Liverpool-Manchester United luhet me 10 mars ne "Anfield Road", ndersa ndeshja e kthimit nje jave me pas ne "Old Trafford". /albeu.com/
Shtuar më 26/02/2016, ora 14:11
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori